10.08.2023
Biloruska Foundation - mycollages

Для благодійного фонду Катерини Білоруської одним з найважливіших та пріоритетних напрямків є розвиток спортивних досягнень дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Фонд системно надає стипендії дітям з інвалідністю, аби вони мали можливість розвивати свій потенціал та займатись спортом.

За результатами діяльності за другий квартал 2023 року, фонд отримав проєктний звіт від партнерів Національного комітету спорту інвалідів України. Успіхи стипендіатів програми “Так, я можу” вражають. Юні спортсмени посіли призові місця у серії спартакіад “Повір у себе” в різних регіонах України з лижних перегонів та біатлону, плавання й легкої атлетики.

У цьому матеріалі благодійного фонду Катерини Білоруської розповімо про важливі перемоги юних спортсменів у період з квітня по червень 2023 року з різних куточків України, зокрема з:

Діана Пасічник, плавання

Діана родом із Вінниччини, у дівчини – ураження опорно-рухового апарату. Вона брала участь у чемпіонаті Вінницької області з плавання серед дорослих та дітей й виборола 5 місце на дистанції 50м батерфляєм та 2 місце – брасом.

Вероніка Коржова, плавання Коржова

Вероніка брала участь у Кубку України з плавання серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку, що проходив у м. Кам’янське (Дніпропетровська обл.) з 19 по 22 квітня поточного року та виборола такі нагороди:

• 1 місце – 200 м к/п;
  • 1 місце – 100 м брас;
  • 1 місце – 100 м н/сп;
  • 1 місце – 50 м н/сп; 1 місце – 100 м в/с.

З 23 по 29 травня 2023 року у місті Лімож (Франція) походив міжнародний турнір з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору. Вероніка вперше брала участь у змаганнях міжнародного рівня та в особистому заліку виборола три золоті нагороди:

• 1 місце – 100 м н/сп.

Спортсменка веде активну підготовку до чемпіонату України з плавання, проведення якого планується у грудні.

Максим Грицько, плавання

Максим брав участь у Кубку України з плавання серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку, що проходив у м. Кам’янське (Дніпропетровська обл.) та показав високий результат на змаганнях:

• 4 місце – 100 м н/сп (виконання нормативу на присвоєння спортивного звання «Майстер спорту України»);
  • 4 місце – 50 м н/сп (виконання нормативу на присвоєння спортивного звання «Майстер спорту України»).

З 11 по 14 травня року у Берліні (Німеччина) походив міжнародний турнір з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку. Під час турніру Максим підтвердив свій особистий спортивний клас та вперше здобув досвід участі у міжнародних змаганнях.

Зараз спортсмен готується до чемпіонату України з плавання, проведення якого планується у квітні поточного року.

Артем Олійник, плавання

Артем також брав участь у Кубку України з плавання та продемонстрував високий рівень спортивної підготовки:

• 3 місце – 200 м к/п;

Ярина Попова, плавання

Ярина брала участь у фінальних змаганнях ХХX Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з плавання серед дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку.

Спортсменка виборола три золоті медалі, а саме:

• 1 місце – 200 м в/с;
  • 1 місце –100 м в/с;
  • 1 місце – 50 м в/с.

Ярина брала участь у Кубку України з плавання у Камʼянському та показала такий результат:

• 1 місце – 400 м в/с (виконання нормативу на присвоєння спортивного звання «Майстер спорту України»).

Даніела Чуєва, легка атлетика

Даніела брала участь у чемпіонаті Київської області з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями слуху, зору та РФР, що проходив у Білій Церкві та показала вражаючі результати:

• І місце у дистанції 100 м;
  • І місце – дистанція 200 м;
  • І місце – стрибки з розбігу.

На чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями РФР у Луцьку Даніела виборола перші місця за дистанції у 100 та 200 метрів.

Богдан Гудзало, плавання

Протягом другого кварталу 2023 року Богдан регулярно відвідував навчально-тренувальні заняття з плавання – 5 тренувань на тиждень. Навчально-тренувальні заняття проводилися у плавбасейні СДЮСШОР №2 м. Рівне та у спортивному залі РРЦ «Інваспорт».

У квітні 2023 року Богдан взяв участь у фінальних змаганнях ХХХ Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з плавання серед дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку, присвячених 32-ій річниці незалежності України, які проходили у місті Кам’янське Дніпропетровської області.

Богдан виборов золоті нагороди на дистанціях 50 та 100 м стилем на спині, виконавши ІІ розряд.

Олександр Пащук, легка атлетика

У квітні Олександр брав участь у відкритих чемпіонаті Черкаської області та обласній Спартакіаді «Повір у себе» серед осіб з інвалідністю у 2023 році з легкої атлетики, які проходили в м. Черкаси, де здобув дві золоті нагороди на дистанціях 60 та 200 м.

Також Олександр став переможцем відкритих змагань з легкої атлетики у програмі Спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю Рівненської області, які проводилися 29 – 30 квітня 2023 року в м. Костопіль, здобувши дві золоті нагороди на дистанціях 100 та 200 м.

Крім того, він бере участь у всіх місцевих благодійних легкоатлетичних забігах, де показує хороші результати.

Марія Колісніченко, плавання

Марія стала п’ятиразовою чемпіонкою Кубка України з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку у Камʼянському на дистанціях:

• 150 м комплексне плавання – І місце;
  • 50 м на спині – І місце;
  • 50 м брас – І місце;
  • 200 м вільний стиль – І місце;
  • 50 м вільний стиль – І місце.

Мисар Руслан, легка атлетика

26 квітня 2023 року в м. Мукачеві Руслан взяв участь у І етапі ХХХ Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики. У результаті виступів у трьох дисциплінах (біг 100 м, біг 400 м, стрибок у довжину з розбігу) посів перші місця. У травні 2023 року в м. Ужгороді взяв участь у 60-тих міжнародних змаганнях з легкої атлетики Кубок «Дружба». Спортсмен у фінальних змаганнях ХХХ Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю, присвяченій 32-й річниці незалежності України з легкої атлетики, яка відбулася 25-28 червня 2023 року в м. Кропивницькому виборов:

• 1 місце – дистанція 400 м;
  • 2 місце стрибки у довжину;
  • 2 місце – дистанція 100 м.

Антон Свида, легка атлетика

Спортсмен у фінальних змаганнях ХХХ Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю, присвяченій 32-й річниці незалежності України з легкої атлетики, яка відбулася 25-28 червня 2023 року в м. Кропивницькому виборов:

• 1 місце – дистанція 100 м;
  • 2 місце – дистанція 200 м;
  • 3 місце стрибки у довжину.

Єлизавета Ільєнко, легка атлетика

Цьогоріч дівчина отримала міжнародну класифікацію та взяла участь у кількох чемпіонатах Тернопільської та Львівської областей серед осіб з інвалідністю з легкої атлетики. На чемпіонаті України з легкої атлетики серед осіб з інвалідністю у Луцьку Єлизавета виборола такі нагороди:

• 1 місце – стрибки в довжину;
  • 1 місце – стрибки в висоту;
  • 2 місце – біг 200м.
Анастасія Дитяткова, плавання

Анастасія брала участь у чемпіонаті України «Мастерс», що проходив у Полтаві поза конкурсом та стартувала на 5 дистанціях. Також 24 – 26 травня брала участь у фінальних змаганнях ХХХ Спартакіади «Повір у себе» та виборола три перших місця на дистанції-50 в/с,100 в/с,50 бат.

Крім цього, дівчина встановила рекорди всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» на дистанціях:

• 50 м. вільним стилем – І місце;
  • 100 м. вільним стилем – І місце;
  • 50 м. батерфляй – І місце.

У червні Анастасія взяла участь у першості ДЮСШ «Шанс» та посіла 1 місце на дистанції 50 бат та 2 місце на дистанції 50 метрів на спині.

Це далеко не усі перемоги та досягнення стипендіатів програми “Так, я можу!” від благодійного фонду Катерини Білоруської. Команда фонду пишається кожним із них! Однак найголовніше – це здоровʼя та фізичний й емоційний стан дітей. На це і спрямована кожна програма фонду.

“Так, я можу”: що відомо про програму для дітей з інвалідністю

• “Так, я можу!” – комплексна програма фізичного розвитку та підтримки дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами за допомогою спорту. Вона спрямована на те, щоб заохочувати дітей займатися спортом. Фонд створює всі необхідні умови, аби спорт був однаково доступним для всіх.
  • У межах програми іменні стипендії отримали 65 юних спортсменів.
  • Третина стипендіатів програми увійшли в національні паралімпійські збірні й представляють Україну та світовому рівні.
  • Окрім стипендіального проєкту, фонд відкриває спортивні групи з різних видів спорту, де діти системно можуть займатись обраним видом спорту як інструментом соціалізації та додаткового розвитку та поліпшення чи підтримки фізичного та ментального здоров’я.